גלעד לזכרם
ערן יוחנן פיקאר הי"ד

בן רחל ואלי

נולד בצרפת - פריז
  ב- ג' אדר תשמ"ג, 15.2.1983

התגורר בירושלים
  נרצח בחדירת מחבלים למכינה בעצמונה
  ב- כ"ד אדר תשס"ב, 7.3.2002
  הובא למנוחת עולמים בבית העלמין גבעת שאול בירושלים
  הותיר אחריו הורים שני אחים ואחות
  בן 19 במותו
קורות חיים
ערן, בן רחל ואלי, נולד בפריז שבצרפת בג' באדר תשמ"ג (15.02.1983). אח לצוריאל, יואב ונועה. בהיותו בן חדשיים עלתה המשפחה לישראל. ערן גדל והתחנך בירושלים. הוא למד בבית הספר היסודי "חורב", וכשבגר – בתיכון "הימלפרב" בירושלים. תמיד היה ילד מאושר, אהוד ומחוזר. בנעוריו, השתייך לתנועת הנוער "בני עקיבא" והיה מדריך בקייטנות של עולים מאתיופיה.

ערן נודע בשל חוש ההומור המפותח שלו. היה לו כשרון מיוחד לחיקויים מצחיקים. מאוד אהב ספורט, והיה כדורגלן מצטיין. בעת לימודיו בתיכון היה בנבחרת הכדורגל של בית הספר, והיה משתתף בתחרויות ובמשחקים ייצוגיים. ערן היה בעל השכלה כללית רחבה ביותר, נער חכם וחרוץ. הוא נבחר לשרת ביחידה מובחרת בצה"ל. לפני שירותו הצבאי, ביקש להעמיק את ידיעותיו ביהדות ובמקורות, ועל כן החליט ללמוד במכינה הקדם-צבאית ביישוב עצמונה, שבגוש קטיף.

ביום חמישי בלילה, כ"ד באדר תשס"ב (07.03.2002), חדר מחבל של ארגון החמאס לתוך מבנים של המכינה בעצמונה. המחבל החל לירות ולהשליך רימוני יד. כשלושים בני אדם נפגעו במהלך הירי באותו לילה, חמישה מתלמידי המכינה נהרגו וביניהם גם ערן. הוא נפגע מצרור יריות, ומת מפצעיו אחרי זמן קצר.

ערן היה בן 19 במותו. הותיר הורים, שני אחים ואחות. ביום שישי, לפני כניסת השבת, בנוכחות קהל רב, אוהב וכואב, הובא ערן למנוחות בבית העלמין בגבעת שאול בירושלים.
אם הופרו זכויות יוצרים על ידי שימוש בתצלומים, קטעים אודיו-ויזאוליים ו\או אחרים באתר, ההפרה נעשתה בתום לב. נודה לכל מי שיודיע על טעותנו ונתקנה באופן מיידי.