מעוניינים במידע נוסף?
התקשרו אלינו
077-4324101
כיתבו אלינו
צפו במיקומנו במפה
היום שבתי אל גדיד

 

 היום שבתי אל גדיד

עת הוצאת תוכנית ההתנתקות לפועל, החליט ח"כ יולי אדלשטיין להגר עם משפחתו ליישוב גדיד שבגוש קטיף. מספר חודשים התגורר בצל העימות של הקיץ ההוא. עשר שנים מאז תוכנית ההתנתקות, חזר ח"כ אדלשטיין לזיכרונות ולנוסטלגיה של קהילות שלמות שהיו חלק מחייו. היום (ה') ערך יו"ר הכנסת אדלשטיין סיור במרכז קטיף שבניצן ולאחר מכן נפגש עם שכניו דאז, תושבי גדיד ושמע על הבעיות הקיימות כיום

 

במאי 2005, ארבעה חודשים בלבד לפני הוצאת הליך ההתנתקות לפועל החליט ח"כ יולי אדלשטיין לחבור לתושבי גוש קטיף ולהביע את תמיכתו בכאבם. ח"כ אדלשטיין שעבר להתגורר בגדיד, חוזר עשר שנים קדימה לסיפור של הקיץ ההוא.

 

בשבוע שעבר נערך ביקור של ח"כ אדלשטיין במרכז קטיף להנצחת מורשת גוש קטיף וצפון השומרון שבניצן, במהלך הביקור במרכז המבקרים נחשף אדלשטיין לסיפורו של חבל גוש קטיף – החקלאות, חיי הקהילה ובעיקר הנוסטלגיה  הגדולה. בסיום הסיור נפגש אדלשטיין עם עשרות תושבי גדיד לשעבר, שהיו שכניו בתקופת ההתנתקות.

 

יו"ר הכנסת, ח"כ יולי אדלשטיין: "לפני למעלה מעשור, כאשר ברור היה שתוכנית ההתנתקות יוצאת לדרך, עברתי עם משפחתי להתגורר במושב גדיד שבגוש קטיף למשך מספר חודשים כדי להיות עימם בכאבם. היום שבתי אל תושבי גדיד, שכני וידידיי שכבר הפכו לחלק מחיי. ביקרתי במרכז קטיף להנצחת מורשת גוש קטיף וצפון השומרון שבניצן. במרכז המבקרים נחשפתי לסיפורו המופלא של הגוש על נופיו, על החקלאות וחיי הקהילה שבו, ובעיקר על הנוסטלגיה והנוף האנושי יוצא הדופן שלו".

 

מנכ"ל מרכז קטיף, מוכי בטר: "אנו שמחים לארח את תושב גוש קטיף לשעבר, יו"ר הכנסת ח"כ יולי אדלשטיין במרכז קטיף. זוהי משמעות גדולה עבורנו לארח את מי שלקח חלק בתמיכתו בזמן פינוי היישובים והוצאת תוכנית ההתנתקות לפועל. כולנו תקווה כי יוכל להמשיך ולסייע ליתר המשפחות שנותרו ללא תמיכה ומענה".

אם הופרו זכויות יוצרים על ידי שימוש בתצלומים, קטעים אודיו-ויזאוליים ו\או אחרים באתר, ההפרה נעשתה בתום לב. נודה לכל מי שיודיע על טעותנו ונתקנה באופן מיידי.