מרכז המבקרים – מוזיאון מורשת גוש קטיף

ביקורת מבקרים
משפחת קרמר, ירושלים.
"תודה רבה על הסיור המשמעותי המרתק, העצוב והמצמרר נתן הרבה חומר למחשבה ונתן גם הרבה תקווה, שלמרות הכל עם ישראל חי וקיים. תודה לגוש קטיף על תרומתו אז והיום."
משפחת קרמר, ירושלים.
ח"כ נפתלי בנט
"כולנו כאן נלחמנו כדי שהגירוש לא יקרה, למדנו לקחים ונכנסנו לפוליטיקה כדי לוודא שזה לא יקרה שוב. חלוצי גוש קטיף ואחי אתם הסיפור של העם היהודי- חורבן ותקומה. בעז"ה שתיבנה ארצנו בשלמותה."
ח"כ נפתלי בנט
כיתה ט' אולפנת אבן שמואל.
"היה מרגש ומיוחד, חידדתם לנו המון דברים שלא ידענו, היה משמעותי מאד."
כיתה ט' אולפנת אבן שמואל.
ח"כ איילת שקד.
"תודה רבה על סיור מרגש וחשוב נעשה מאמץ להביא לכאן את כולם. דתיים, חילונים וחרדים. כולנו כאן לחנו כדי שהגירוש לא יקרה, למדנו לקחים ונכנסנו לפוליטיקה כדי לוודא שזה לא יקרה שוב."
ח"כ איילת שקד.
מכינה קדם צבאית לפידות.
"באנו ביום בהיר לשמוע את סיפורו של גוש קטיף וחיוונו עננים כתומים. עננים שמבשרים קושי וכאב, עננים שהורידו דמעות כתומות,עננים שהצמיחו זרעי חיים."
מכינה קדם צבאית לפידות.
משפחת שטאו – האב איתי בן רפיח ים.
"בדיוק לפני 15 שנה ויום התבצעה החלטת הפינוי... ואנו הגענו לבקר במוזיאון הנפלא הזה שמסביר ומרחיב את הדעת והידע על מה שהיה, על כל היופי והפלא שנעלם...מחזקים את ידי התושבים שנעקרו ונמצאים במקומות החדשים שנבנו ונבנים."
משפחת שטאו – האב איתי בן רפיח ים.
שר החינוך רפי פרץ.
"בלב כואב ועין דומעת ראיתי את המראות של הניתוק שלנו מחבלי ארצנו- מגוש קטיף. והלב גאה, והקומה זקופה כי בניסיון הקשה שהקב"ה העמיד אותנו עמדנו, ושם ה' מתבטא בעולם, והקהילות קמות והאמונה ממשיכה ביתר שאת."
שר החינוך רפי פרץ.
שרת התפוצות עומר ינקלביץ'.
"במבט לתקומה אציין כי עקירת גוש קטיף מהווה פצע פתוח בגוף האומה. כולנו חשים בבשרינו את הכאב שצרוב בנו עד היום. פינוי ישובים ושטחים לא תמיד מוביל לשלום חלוצי גוש קטיף הינם מלח הארץ, הטובים שבנינו ואנו חבים להם המון."
שרת התפוצות עומר ינקלביץ'.