מה יש לעשות בסביבה?
בית ספר שדה שקמים יושב באתר ניצנים הישנה בתוך מבנה היסטורי - בית ערבי עתיק ה"ארמון". במתחם קיימות עמדות משוחזרות מימי תש"ח ואנדרטאות ללוחמים.
הצצה ייחודית ובלעדית לעולם הזית ושמן הזית במושב הוותיק בני דרום. סיור בבית ראשונים המספר את סיפור הישוב מהקמתו בשנות ה-40 ועד היום, ביקור בבית הבד, הרצאה וצפייה בסרטון על הפקת שמן הזית וטעימות ממגוון המוצרים במקום.
בית העדות למורשת הציונות הדתית וזיכרון השואה במושב ניר גלים הנו מוסד חינוכי ומוזיאון אשר הוקם על ידי עמותת ותיקי בני עקיבא בראשית שנות ה-90. בית העדות שם לו למטרה לתעד, לחקור ולהנחיל לדורות הבאים את זיכרון השואה, את מורשתה המפוארת של הציונות הדתית, ואת חלקם ההירואי של חבריה במחתרת, בפעולות ההצלה ובעשייה החינוכית.
על גבעה ממערב לקיבוץ נגבה אתר הנצחה וגן בוטאני לזכרם של חללי אסון המסוקים. הגן קרוי על שמם של תום כיתאין ותומר קידר שנספו באסון.
במישור החוף הדרומי למרגלות קיבוץ ניצנים ישנו חוף יפהפה, חוף מוכרז כולל שירותי הצלה.
ב- כ"ט אייר תשנ"ג הוטמנה אבן פינה ל"יד לאישה הלוחמת". יוזם הפרויקט, יצחק פונדק, מפקד גדוד 53 של חטיבת גבעתי במלחמת תש"ח, הקדיש מאמצים רבים להנחלת מורשת הגבורה של לוחמי ניצנים
נגבה היא סיפור מתח – מלידתה ב-1939 ועד לבלימת הצבא המצרי ב-1948.המגדל, הטנק והאנדרטה מעידים על עברה
עולם הנמלים משופע בפרטים מורכבים מעולם העסקים, הלוגיסטיקה והים. כדי לקרב אתכם לסיפורו המרתק של נמלנו ולענף ההובלה הימית בכלל השקנו בהקמת מרכז מבקרים מתקדם
הגן הלאומי תחום בסוללה עתיקה, בחלקו הצפוני מזרחי של הגן נמצא השער המקושת הקדום ביותר בעולם וחלקו המערבי של הגן גובל בחוף ים יפהפה הפתוח למתרחצים בעונת הרחצה
אם הופרו זכויות יוצרים על ידי שימוש בתצלומים, קטעים אודיו-ויזאוליים ו\או אחרים באתר, ההפרה נעשתה בתום לב. נודה לכל מי שיודיע על טעותנו ונתקנה באופן מיידי.