מעוניינים במידע נוסף?
התקשרו אלינו
077-4324101
כיתבו אלינו
צפו במיקומנו במפה
חדש במרכז קטיף! אלבום קטיף - אלבום ההתיישבות! מתנה מרגשת וערכית לחג!

יצא לאור אלבום גוש קטיף!!!

בעז"ה לאחר עמל רב יצא לאור אלבום ההתיישבות של גוש קטיף. האלבום מתאר בתמונות ובמלל 35 שנות התיישבות מפוארת באחד מחבלי הארץ המדהימים בארץ-ישראל.

234 עמודי האלבום נותנים תמונה חיה ויפיפייה על 21 היישובים שהתקיימו ברצועה. האלבום מתאר את תהליך הקמת היישובים  החל מהקמת היאחזויות הנח"ל, דרך איזרוחן, הקמת יישובים נוספים ופרקים נוספים העוסקים במפעל ההתיישבות בהיבטים שונים כגון : חיים קהילתיים, חקלאות, חינוך ותרבות, עולם התורה, ביטחון, תעשייה ותיירות.

הפרקים הראשונים סוקרים את האחיזה היהודית בחבל עזה עוד מתקופת החשמונאים, דרך הקהילה היהודית שהתקיימה בעיר עזה משך מאות בשנים, והמהלכים ההיסטוריים שהובילו לחידוש ההתיישבות אחרי מלחמת ששת הימים. כמו כן סדרת הפרקים האחרונה מתארת את המאבק, העקירה, הכיסופים והצמיחה מחדש.

באלבום משולבים הפרקים עם אלפי תמונות מרהיבות מימי החיים בגוש.

על האלבום עמלו רבות נעמי אלדר וחגי הוברמן. מאמץ כביר הושקע באיסוף הידע הרב, בניסיון לשמר עד כמה שאפשר את עוצמת החיים בגוש וניסיון להעביר אותה לדפים של אותיות ותמונות.

האלבום מבוסס על פרויקט התיעוד של מרכז קטיף, אמנם בכדי להשלים את התמונה המלאה קיימו עורכי האלבום מאות שיחות וראיונות מתוך רצון להביא את הריחות הצלילים והטעמים של גוש קטיף לקהל הקוראים, הן לציבור שזכה להיות בגוש קטיף ומלא ברגשי געגועים ואהבה והן לדור אשר לא ידע...

בד בבד עם הרצון לבטא קול אותנטי האלבום גם נכתב מתוך המודעות לחשיבות של תיעוד היסטורי והוקפד בו על כללי כתיבה מדעיים בעזרתו של פרופ' יוסי כץ ששימש כיועץ היסטורי. את עבודת הגרפיקה הגדולה עשתה עדי-צור מועלם ועל העריכה הלשונית הופקדה שושי היזלר.

אנו מקוום שאלבום זה יהיה ביטוי ראוי לכל מפעל ההתיישבות הגדול של גוש קטיף.

  

Payment

 

 

אם הופרו זכויות יוצרים על ידי שימוש בתצלומים, קטעים אודיו-ויזאוליים ו\או אחרים באתר, ההפרה נעשתה בתום לב. נודה לכל מי שיודיע על טעותנו ונתקנה באופן מיידי.