מעוניינים במידע נוסף?
התקשרו אלינו
077-4324101
כיתבו אלינו
צפו במיקומנו במפה
בר המצווה של משפחת סטולוביץ' במרכז קטיף בניצן

בחודש אב נציין 13 שנים לעקירת יישובי גוש קטיף וצפון השומרון וכבר בימים אלו אנו מקבלים פניות של משפחות המעוניינות לשזור את סיפור ההתיישבות בציון חגיגת בר המצווה של בניהן. אותם נערים שנולדו בשלהי התקופה ההיא ושלעתים נקראו בשמות סמליים ברוחה.

הנה מה שסיפרו לנו בני משפחת סטולוביץ' שאף הגיעו לחגוג במרכז קטיף בניצן:

לכבוד צוות מרכז קטיף, ניצן

זכינו לחגוג אצלכם במרכז את בר המצווה של בננו איל ביום הולדתו, היום בו נכנס למצוות, כב' בשבט ה'תשע"ח ,שנקבע כ"יום גוש קטיף".

בחרנו לציין כך את יום בר המצווה, כיון שאיל נולד בתקופת הטרום- התנתקות ושמו ניתן לו בהקשר זה. על הפסוק "כאיל תערג על אפיקי מים כן נפשי תערג אליך אלקים ", מפרש המדרש, כי האיל נועץ קרניו בקרקע, מתפלל למים ונענה וכך חשנו, רצון לתפילה, הקורעת שערי שמיים ממעמקי הלב יחד עם ערגה והיאחזות בקרקע. בנוסף, אנו כמשפחה התגוררנו בגוש קטיף בשבועות האחרונים ובהתנתקות עצמה וחווינו את הטלטלה העזה. במשך החודשים והשנים שלאחר מכן, חשנו שהקב"ה קורא לנו לשינוי דרך החוויה הזו. שמענו קול, שמזמין אותנו לעשות צעד הפוך, ללכת לכיוון של התחברות אל העם כנגד ההתנתקות. בעקבות כך, עברנו לפני עשר שנים לתל אביב ולאחר מכן למושב כפר ויתקין בשרון ואנו יום-יום מאד שמחים, מתרגשים ומודים על הזכות הזו. הקב"ה זיכה אותנו לחגוג את יום בר המצווה במרכז קטיף יחד עם אורחים רבים, שחלקם אינם מכירים את הסיפור כלל. לכולנו הייתה חוויה חזקה, עוצמתית ומרגשת . איל, חתן בר המצווה, למד וחווה את התכנים מראש והדריך חלק מהסיור. צוות המרכז היה מאד קשוב ומסור לרצונותינו ולצרכים שלנו.

התחושה שלנו ושל אורחינו הייתה שיוצא ממקום זה מסר אישי ולאומי שכ"כ נכון וחשוב להתוודע אליו ו'לקחת' אותו אל החיים.

מסר של אהבה, אמונה, כיסופים, ערכי אמת, אחדות, תפילה וצמיחה.

לאחר הסיור, ערכנו סעודת מצווה וריקודים ,שרוממו את עוצמת השמחה מתוך האמונה והצמיחה .במשך הימים שלאחר החגיגה, קיבלנו הרבה תגובות מרגשות ביותר . הרגשנו שהקב"ה סייע בידינו לבחור דרך נכונה, מדוייקת וכה משמעותית לחוות עם בננו את שער הכניסה לעול מצוות.

אשריכם ואשרינו !!

מודים ומעריכים מאד מתפללים לרוב שמחות ובשורות טובות

משפחת סטולוביץ,

כפר ויתקין. 

גלריית תמונות
אם הופרו זכויות יוצרים על ידי שימוש בתצלומים, קטעים אודיו-ויזאוליים ו\או אחרים באתר, ההפרה נעשתה בתום לב. נודה לכל מי שיודיע על טעותנו ונתקנה באופן מיידי.