מעוניינים במידע נוסף?
התקשרו אלינו
077-4324101
כיתבו אלינו
צפו במיקומנו במפה
סיפור פינוי והקמה מחדש של בית הכנסת מיישוב גן אור מגוש קטיף
במסגרת צילומים לסדרת כתבות תיעודיות בערוץ הראשון העוקבות אחר סיפורם הייחודי של ששה בתי כנסת בארץ, נכלל גם סיפור חילוץ ושיקום הריסות ארון הקודש מבית הכנסת של היישוב גן אור שישב בגוש קטיף שברצועת עזה.
את הסיפור מגוללת ענת יעקב בפני נשות הגוש שהגיעו להרצאה עמה במרכז קטיף שבניצן.
בחדר ההקרנה במרכז קטיף שבניצן, מאחורי קיר מחופה בעבודת אומנות במתכת משולבת עם ויטראז' וצורת צוהר במרכזו, מסתתר לו סיפורו של בית הכנסת העקור של היישוב גן אור מגוש קטיף שברצועת עזה.
פגשנו בענת יעקב, המגוללת את סיפורו המדהים של ארון הקודש שהיה שייך לבית הכנסת ביישוב מגוריה גן אור, שהוצא מהגוש ככל הנראה על ידי מי מהתושבים והגיע לאחר תלאות להיות זרוק מאחורי חנות המכולת שבניצן וכיצד נמצא שוב על ידי ענת וחברתה מהיישוב, הובא אל מרכז קטיף לצורך שימור. עבר קיצורים והתאמות ובסופו של דבר מהווה מיצג ייחודי במרכז קטיף המשלב בתוכו ישן וחדש- חלקי המתכת מהעיטור שנתרם לארון הקודש בבית הכנסת בגן אור והזכוכיות הצבעוניות ותמונות מייצגות של הקמתם מחדש של בית הכנסת של גן אור במקום מושבה החדש שלהקהילה יחד עם צילומי ההקמה של בתי כנסת נוספים לקהילות המפונים המתחדשות.

את הסיפור מספרת ענת לקבוצת נשים מקהילות הגוש השונות במסגרת הרצאות שהיא נותנת במרכז.

הפקת הסדרה נעשתה בשיתוף סטודנטים ממכללת ספיר ועתידה להיות משודרת בערוץ הראשון בעוד כשנה.
אם הופרו זכויות יוצרים על ידי שימוש בתצלומים, קטעים אודיו-ויזאוליים ו\או אחרים באתר, ההפרה נעשתה בתום לב. נודה לכל מי שיודיע על טעותנו ונתקנה באופן מיידי.