מעוניינים במידע נוסף?
התקשרו אלינו
077-4324101
כיתבו אלינו
צפו במיקומנו במפה
צרו קשר
לפרטים והרשמה
select

יצחק שמיר ראה בגוש-קטיף חלק בלתי נפרד מישראל

 חגי הוברמן

המרכז להנצחת מורשת גוש-קטיף וצפון השומרון, ועד מתיישבי גוש-קטיף ועקורי היישובים היהודיים בחבל עזה, מתאבלים על פטירתו של יצחק שמיר, ראש הממשלה השביעי של מדינת ישראל, לוחם למען ארץ-ישראל בכל תפקיד אותו מילא.


יצחק שמיר ביקר מספר פעמים ביישובים היהודיים בחבל עזה. ביקורו הזכור ביותר, כביקור ממלכתי של ראש-ממשלה, נערך בכ"ח בסיוון תשמ"ז, 25 ביוני 1987. את סיורו החל שמיר בכפר-דרום.משם המשיכה הפמליה לאיזור הנופש ב'חוף התמרים'. שם, ליד בית המלון, קיבל שמיר הסבר מפי צבי הנדל, ששימש אז כמנכ"ל החברה לתיירות. ראש הממשלה שמיר ביקר גם בחממות המשוכללות לצמחי נוי של בני עצמון, וקיבל במקום הסברים על הגידולים.


בכניסה לנוה-דקלים ירד יצחק שמיר ממכוניתו, וצעד ברגל כאשר ילדי בית הספר האיזורי מקבלים אותו בשירה ובתשואות. בנוה-דקלים ביקר שמיר בישיבת 'ימית' וערך במקום מסיבת עיתונאים.
ארוחת הצהריים בישיבה נוצלה לשמיעת נאומי הברכה של ראש הממשלה שמיר, ושמיעת דברי תורה מפי ראש הישיבה הרב יעקב אריאל. ראש המועצה האזורית חוף עזה ראובן רוזנבלט העניק לשמיר את מפתח המועצה, כשהוא נתון בכלי זכוכית שבתוכו חול, וסביבו כרוך חבל.

החבל – הסביר אז רוזנבלט לשמיר – מסמל הן את חבל עזה והן את חבל התליה, עם חלילה יוחלט על עקירת יישובים. החול – הסביר רוזנבלט – מסמל הן את החול של חוף קטיף, והן את שעון החול ההולך ואוזל.

בראיון ל'בגוש אחד', בטאון יישובי חבל עזה, במהלך הביקור, אמר שמיר: "התרשמתי מאד מהדינמיות של המקום. יש כאן מאמץ אדיר להתקדם ולהתגבר, והמאמצים ראויים לכל תמיכה לכל סיוע אפשרי".

ושמיר סיכם: "אני רואה בחבל עזה חלק בלתי נפרד מארץ-ישראל". 

 

אם הופרו זכויות יוצרים על ידי שימוש בתצלומים, קטעים אודיו-ויזאוליים ו\או אחרים באתר, ההפרה נעשתה בתום לב. נודה לכל מי שיודיע על טעותנו ונתקנה באופן מיידי.