צרו קשר
לפרטים והרשמה
select

אלפון תושבים
חיפוש לפי:
נצר אריאל
הישוב: נצר אריאל
קהילת מקור: נצרים.
מזכירות: 039068946 דוא"ל: netzarimbooks@bezeqint.net
רכזת הקהילה: הדס שימל 0528604260
קהילת נצרים באריאל מונה כיום קרוב ל- 60 משפחות. למעלה ממחציתן באו ממקומות שונים בארץ והצטרפו לגרעין ההתחברות שהקמנו באריאל, והן מתגוררות ברחובות הסמוכים לאתר הקראוונים.

המשפחות המגורשות מתגוררות באתר קראוונים ומכולות. ארבע וחצי שנים מאז הגירוש, עדיין מוצאים עצמם אנשי הקהילה מנועים מלבנות את בתי הקבע באריאל. לאחר תהפוכות ומאמצים של שנים, ביוזמה של הקבוצה וללא דחיפה ממשלתית, אותר השטח המתאים, נרכשו המגרשים, תוכננו הבתים וניתנו היתרי הבניה. אולם עקב ההקפאה הגורפת שגזרה ממשלת ישראל, עדיין לא ניתן להוציא את הבניה  אל הפועל. מזה חודשים אחדים מתקיימת מערכה קשה כדי להסיר את הגזירה לפחות במקרה זה. אנו מקווים שכוחו של ההגיון יגבר בסופו של דבר ונוכל להתחיל לבנות.

הבניה אמנם מוקפאת, אולם חייה התוססים ותחומי פעילותה של הקהילה רחוקים מאוד מקיפאון. במרכזם ניצבת ישיבת ההסדר 'נצר מטעי' בראשות הרב ציון טוויל שליט"א, אשר הגיעה בקיץ האחרון מיבול. לצדה פועל כולל האברכים 'דרך אי"ה' שפעל שנים ארוכות בנצרים. במרכז האוניברסיטאי אריאל פועלים מדרשה לסטודנטיות ובית מדרש לסטודנטים 'עוז רועי' ע"ש רס"ן רועי קליין הי"ד. השנה השתתפו במסגרות אלו כ 300 לומדים ולומדות.גלריית תמונות

אנשי הקהילה נוטלים חלק מרכזי בכל תחומי התורה והחסד בעיר- קייטנות תורניות, מיזם חונכות משותף בבי"ס התיכון, הרבצת תורה ברחבי העיר, פרוייקט ייחודי לטיפול בנוער בסיכון, קיום ארועי חגים ייחודיים בשיתוף המתנ"ס ו"מרימים את הדגל", פעילות חסד לאורך השנה ובימי החגים, מכון בר מצוה, גמ"ח עירוני, כולל גימלאים, תלמודית וחוגים תורניים לילדים, מכון להכשרת מדריכות כלות ומדריכי חתנים, ליווי משפחות במצוקה ועוד.
הימצאות הקהילה והישיבה בעיר, מסייעת לפריחה תורנית וחברתית גדולה וזקני אריאל מדברים בכל עת על הברכה שבדבר. אם הגעת לאריאל ואמרת "נצרים" מיד יפנו אותך לאתר הזמני שמהווה כתובת לענייני תורה ומצוות, חברה וחסד.     

המעבר מיישוב כנצרים לסביבה העירונית אינו קל, והוא כרוך בשינויי הרגלים רבים. יחד עם זאת הוא גם מפרה ומאתגר ומאפשר מגע עם הגוונים השונים בחברה. התושבים פועלים כל העת להגברת המעורבות וההיכרות עם שאר חלקי העיר, ובו בזמן לשמר את האווירה והרוח המלכדת שהובאה מהיישוב. נסיון מרתק ומורכב שיש בו, אולי, משום בשורה גדולה לכל מי שחשובות לו ההתחברות, ההשפעה והמגע עם גוונים שונים של אוכלוסיה, יחד עם בסיס תורני איתן ותוסס.  אם הופרו זכויות יוצרים על ידי שימוש בתצלומים, קטעים אודיו-ויזאוליים ו\או אחרים באתר, ההפרה נעשתה בתום לב. נודה לכל מי שיודיע על טעותנו ונתקנה באופן מיידי.