צרו קשר
לפרטים והרשמה
select

אלפון תושבים
חיפוש לפי:
נווה ים
קהילות מקור: אלי סיני, רפיח ים
גרעין אל-הים מורכב מעקורי גוש קטיף וצפון השומרון שנקבצו משבע קהילות: אלי-סיני ,ניסנית דוגית, רפיח-ים, גדיד ,גנים וכפר-ים. חבורה זו המונה ברובה חברים בעלי ידע וניסיון רב ביסוד והקמת ישובים חברו יחדיו לזכור את העבר ולבנות את העתיד.

באוקטובר 2005 הצטרפו אל אבי פרחן ארבע משפחות על מנת להכריז על הקמת גרעין חדש. "עלינו על גבעה מול יישובי צפון החבל החרבים והקראנו את האמנה עליה חתמו מייסדי הגרעין אשר פניו להתחברות התלכדות פתיחות וקבלה עם אנשי העיר המושב והקיבוץ ". ואכן , כפי שהכרזנו אז, זכינו ב"ה להגשים זאת והיום אנו חברי-קיבוץ נווה-ים".

החבורה מונה עשרים ושש משפחות המצפות בקוצר-רוח לעלות לקרקע במהרה ולהתחיל את השיקום לאחר הגרוש המשפיל, אך לצערם הם נאלצים להמתין הואיל וזרוע הבירוקרטיה מעכבת את העלייה לקרקע. מה שהביא לדעתם גם לאיבוד חברי גרעין טובים שהיו יכולים להתווסף אלמלא התהליך נמשך זמן ארוך ומפרך כל כך.

כנקודת אור אופטימית מציינים בקבוצה את חברי קיבוץ נווה-ים שקבלו אותם בשמחה וצפייה, בה מתחיל עידן חדש לשתי הקהילות שבקרוב תתאחדנה .
גלריית תמונות
אם הופרו זכויות יוצרים על ידי שימוש בתצלומים, קטעים אודיו-ויזאוליים ו\או אחרים באתר, ההפרה נעשתה בתום לב. נודה לכל מי שיודיע על טעותנו ונתקנה באופן מיידי.