• 35 שנים ב – 3 דקות האם אפשר להכניס 35 שנות חיים בסרטונים של 3 דקות? ודאי שלא. מה כן אפשר? אפשר לצלול יחד עם איציק המציל , אפשר לדוג יחד עם ניר מדוגית. אפשר להתלהב יחד עם אבי מהעגבניות שמצליחות לגדול בחולות, להסתובב עם מאיר בין שיעורי התורה השונים, להרגיש עם אתי את הכוחות שצריך לגייס בתור מטפלת במשפחות נפגעות הטרור. להיות עם נערה בת 18 הנתלשת מביתה וגם עם דודו המנסה להקים מחדש את החממות שלו. כך נוצרים חלונות קטנים לרגעים גדולים. פיסות חיים אנושיות שמאפשרות לנו לחוות את הפסיפס האנושי הייחודי שנוצר בגוש קטיף. זה אולי רק רק 3 דקות קצרות, אבל הן מקפלות עולם ומלואו

  להרחבה
 • סקירת הפעילויות החינוכיות לציון יום גוש קטיף במערכת החינוך

  להרחבה
 • הארכיון הוא הבסיס לכל הסיפור עברו של גוש קטיף. בארכיון: מסמכים, קטעי עיתונות, סרטים, תמונות,פרסומים ומוצגים ויזואליים

  להרחבה
 • המרכז להנצחת מורשת גוש קטיף עורך פעילויות רבות לשימור מורשת גוש קטיף וצפון השומרון

  להרחבה
 • במרכז המבקרים בניצן אפשר לקיים סיור חוויתי הכולל צפייה בסרטים ייחודיים ובמיצגים אמנותיים פרי עבודתן של תושבות גוש קטיף. ההדרכה מתבצעת ע"י תושבי הגוש המשלבים בהדרכה את סיפורם האישי והאותנטי.

  להרחבה
כתבות המרכז
פרופ' דורי לאוב בביקור במהלך חול המועד
פרופ' לאוב הוא מומחה עולמי בתחום חקר הטראומה.
מסע כיסופים תשע"ד
גם השנה התקיים מסע כיסופים המסורתי. 2,500 תלמידים ותלמידות מרשת "צביה" וממרכז ישיבות בני עקיבא צעדו בליל חורף קר בעקבות סיפור גוש קטיף.
טקס קביעת מזוזה במרכז המבקרים החדש בניצן
שש שנים עברו מאז שחוקקה הכנסת את חוק מורשת גוש קטיף וצפון השומרון, אשר מכוח חוק זה הוקם מרכז קטיף, להנצחת מורשת גוש קטיף וצפון השומרון אשר בניצן. אתמול (ג') נערך טקס קביעת מזוזה במרכז המבקרים החדש במקום שנפתח רק לאחרונה.
השגרירים הזרים התרגשו בביקור במרכז קטיף בניצן!
אורחים לא שגרתיים במרכז להנצחת מורשת גוש קטיף וצפון השומרון שבניצן.
מסע עולמי במרכז קטיף
אייל פלד, מגיש "מסע עולמי" בעבר, בביקור במרכז קטיף. ישיעה מחגי הוברמן- מצב הרוח
שדרוג מרכז מבקרים
הצצה ראשונה לעבודות שדרוג מרכז קטיף בניצן
תחומי החיים בגוש קטיף
דף הבית - עיצוב חדש
אם הופרו זכויות יוצרים על ידי שימוש בתצלומים, קטעים אודיו-ויזאוליים ו\או אחרים באתר, ההפרה נעשתה בתום לב. נודה לכל מי שיודיע על טעותנו ונתקנה באופן מיידי.