• 35 שנים ב – 3 דקות האם אפשר להכניס 35 שנות חיים בסרטונים של 3 דקות? ודאי שלא.

  להרחבה
 • מסע כיסופים התקיים זו השנה הרביעית מפגיש אלפי בני נוער בני כיתות י' מכל הארץ עם סיפור גוש קטיף, עם החורבן ועם המשך החיים שלאחר חורבן הגוש. היה מרגש!

  להרחבה
 • הארכיון הוא הבסיס לכל הסיפור עברו של גוש קטיף. בארכיון: מסמכים, קטעי עיתונות, סרטים, תמונות,פרסומים ומוצגים ויזואליים

  להרחבה
 • במרכז המבקרים בניצן אפשר לקיים סיור חוויתי הכולל צפייה בסרטים ייחודיים ובמיצגים אמנותיים פרי עבודתן של תושבות גוש קטיף. ההדרכה מתבצעת ע"י תושבי הגוש המשלבים בהדרכה את סיפורם האישי והאותנטי.

  להרחבה
 • סקירת הפעילויות החינוכיות לציון יום גוש קטיף במערכת החינוך

  להרחבה
כתבות המרכז
ביקור נציגי סיעת 'יחד' בראשות ח"כ אלי ישי במרכז קטיף בניצן - סיקור ערוץ 7
בשבוע שעבר נפרד עם ישראל מח"כ אורי אורבך - איש פעלים שבדרך כלל גרם לאנשים לחייך. ו"ר תנועת יחד, ח"כ אלי ישי, ערך אתמול (שלישי) סיור עם מועמדי מפלגת "יחד" במרכז ההנצחה לגוש קטיף בישוב ניצן. "במהלך הביקור אמר ישי כי "כל נער במדינת ישראל צריך להגיע למרכזי ההנצחה של גוש קטיף ולראות בעיניים את האסון הנורא הזה".
לזכרו של איש יקר - ח"כ אורי אורבך ז"ל
בשבוע שעבר נפרד עם ישראל מח"כ אורי אורבך - איש פעלים שבדרך כלל גרם לאנשים לחייך. לפני כ-10 שנים, בימי העקירה מגוש קטיף, הוא כתב 2 שירים העוסקים במצב. לא הייתה עין שקראה את השירים ונשארה יבשה.
מגזין 'נשים' בראיון עם בימאית הסרט 'בין שמיים לחול'
ראיון אישי עם יוצרת הסרט 'בין שמיים לחול' יהודית פסל, בהפקת מרכז קטיף. הסרט מגולל את תלאותיהן וחוויותיהן של 3 נשים ונערה אחת מקהילת נצרים מההודעה על תכנית ההתנתקות, רגעי המאבק, העקירה והשיקום.
סיקור יריד התיירות 2015 : נציגות מרשימה של יש"ע - ערוץ 7
מרכז קטיף הקים ביתן ביריד התיירות שהתקיים בשבוע שעבר - זו השנה הרביעית. ערוץ 7 סיכם: היתה נציגות מרשימה של אתרים מיש"ע.
כ"ב בשבט - סגן שר החינוך מבקר בבי"ס בניהולו של דוד חטואל
סגן שר החינוך, מר אבי וורצמן ביקר ביום גוש קטיף בתיכון אמית באר שבע בית הספר אותו מנהל דוד חטואל. "סיפורו של דוד חטואל מהווה דוגמא ומופת לדבקות ואמונה בחיים" אמר סגן השר- "גוש קטיף היווה ועודנו מודל לאהבת העם , הארץ, ומדינת ישראל . זהו סיפור שראוי שכל מערכת החינוך תלמד אותו."
כתבת אתר nrg- למה רק הדתיים זוכרים את גוש קטיף
השבוע צויין יום גוש קטיף במערכות החינוך, אולם בדיקת nrg מגלה כי רק 5% מבתי הספר שעסקו בנושא הם חילונים. "המורים פחות מתחברים לנושא"
כתבת אתר כיפה - תיכון חילוני ילמד על גוש קטיף
תיכון חילוני ילמד על הגירוש: לא להתעלם מהטרגדיה
כ"ב בשבט - שיתוף פעולה בית ספרי חילוני ודתי
במסגרת פעילויות כ"ב בשבט - יום גוש קטיף במערכת החינוך, בלט בחשיבותו שיתוף פעולה שנרקם בין בית ספר חילוני בבאר טוביה ובתי ספר דתיים מקבוצת צביה. ההתכנסות הזו לדיון ולימוד בנושא גוש קטיף של תלמידים מרקעים שונים נתנה תקווה אמתית לשיח משמעותי וערכי ודוגמה עבור כלל החברה הישראלית על גווניה.
תחומי החיים בגוש קטיף
מרכז קטיף להנצחת מורשת גוש קטיף וצפון השומרון
אם הופרו זכויות יוצרים על ידי שימוש בתצלומים, קטעים אודיו-ויזאוליים ו\או אחרים באתר, ההפרה נעשתה בתום לב. נודה לכל מי שיודיע על טעותנו ונתקנה באופן מיידי.