כתבות המרכז
חגיגות הזמר בקטיף - ממשיכים גם השנה למרות ובגלל!
הערב יתקיימו חגיגות הזמר בקטיף ביישוב ניצן.
חדש במרכז קטיף! אלבום קטיף - אלבום ההתיישבות! מתנה מרגשת וערכית לחג!
אלבום גוש קטיף מתאר בתמונות ובמלל 35 שנות התיישבות מפוארת באחד מחבלי הארץ המדהימים והשנויים במחלוקת בארץ-ישראל: חבל עזה. בניגוד לאלבומים רבים, יפים ומרהיבים, שיצאו אחרי העקירה, אלבום גוש קטיף אינו מתמקד בגירוש ובחורבן - אלא בהתיישבות. 234 עמודי האלבום סוקרים את האחיזה היהודית בחבל עזה.
Ynet - עשור להתנתקות בבית הנשיא: "דין נצרים כדין תל אביב"
בבית הנשיא נערך ערב הוקרה לתושבי גוש קטיף וצפון השומרון. רעייתו של הנשיא ריבלין, שיושב שבעה על אחותו, הקריאה את נאומו. רבה של גוש קטיף: "היינו חומת המגן". באירוע מוצגת תערוכת צילומים של צלמי "ידיעות אחרונות" שתיעדו את חיי היומיום בגוש קטיף ואת הרגעים הקשים בפינוי
Ynet - הרב של גוש קטיף: "כולנו שרוטים עד היום"
שוב ושוב חוזר הרב יגאל קמינצקי על המשפט: "מי שלא עבר את זה, לא יבין לעולם". עשר שנים לאחר שפונה מביתו, רבו של גוש קטיף עדיין נושא את הטראומה - ומנסה למצוא מזור לכאב שלו ושל מאות מבני קהילתו: "המדינה בגדה בנו", הוא אומר. "חתכו לנו את כל הצינורות בבת-אחת"
וואלה - מדוע הזדעזעה אמילי עמרוסי מידיעות אחרונות
עיתונאית ישראל היום הגיעה לבית הנשיא לאירוע לציון עשור להתנתקות, בו מוצגת תערוכת הצילומים של היריב המר ידיעות אחרונות, ולא התאפקה מלומר את דעתה על "מי שהכשיר את גירושם". גורם בידיעות: "מאות המפונים התרגשו מהתמונות, ורק כתבת החינמון מתמקדת בחשבונאות"
nrg - בית הנשיא: מציינים עשור להתנתקות
700 ממתיישבי גוש קטיף שפונו לפני עשור משתתפים אחר הצהריים באירוע הוקרה בבית הנשיא. הצטרפו לשידור החי
ערוץ 7 - דוד חטואל: עם ישראל חי
עשר שנים אחרי וההבטחה כי לכל המפונים יימצא בית, בטקס ההוקרה לתושבי גוש קטיף וצפון השומרון עדיין לא זכה דוד חטואל לבנות את בית הקבע שלו....
כתבת ה'ארץ'
עשר שנים בדיעבד, מכיר היום חלק גדול בציבור הישראלי בהשלכות הרות הגורל שהביא איתו מהלך ההתנתקות של רה"מ אריאל שרון.
תחומי החיים בגוש קטיף
מרכז קטיף להנצחת מורשת גוש קטיף וצפון השומרון
אם הופרו זכויות יוצרים על ידי שימוש בתצלומים, קטעים אודיו-ויזאוליים ו\או אחרים באתר, ההפרה נעשתה בתום לב. נודה לכל מי שיודיע על טעותנו ונתקנה באופן מיידי.