כתבות המרכז
יום העצמאות תשע"ח
ביום העצמאות 70 למדינת ישראל סיורים ללא עלות במרכז קטיף בניצן ב- 10:00 וב-11:30 לתיאום סיור:077-4324101
תכנית בר/ בת מצווה עם מרכז קטיף
השנה נציין 13 שנים לעקירת יישובי גוש קטיף וצפון השומרון, בדומה לאשתקד עם בנות המצווה, חוגגים השנה ילדים רבים שנולדו בתקופת העקירה את הגעתם למצוות. מרכז קטיף יזם תכנית לערב תוכן ערכי ומשמעותי עבור מי שמעוניינים לציין את המאורע המיוחד בדרך קצת שונה ללמוד וללמד, לחזק ולהתחזק ולקחת דוגמה מסיפורם של אנשי גוש קטיף וצפון השומרון לתקומה והתחדשות מתוך משבר וצמיחה!
יום עיון - ישראל ועזה: 70 שנים של חיפוש אחר נוסחה נכונה
יום העיון התקיים ב15-3-18 והוקדש לבחינה של מגוון סוגיות הקשורות לרצועת עזה ברטרוספקטיבה מאז 1948 והצגת מחקרם החדש של החוקר וההיסטוריון חגי הוברמן ופרופ' מרים ביליג בנושא 'מדיניות ממשלות ישראל בתחום ההתיישבות היהודית בחבל עזה'.
מרכז קטיף פותח את שעריו לתלמידי בית הספר היסודי
"מרכז קטיף" מרכז המבקרים בניצן פותח שעריו לילדי בית הספר היסודי. הסיור מספר את סיפור גוש קטיף מנקודת מבט של ילד, נקודת מבט אופטימית ומלאת תקווה "לצמוח מתוך משבר". הסיור מודרך על ידי מדריכים מגוש קטיף. ניתן לשלב סדנת יצירה במקום מתחם חול גדול, מדשאות ואוהל פעילות.
תחומי החיים בגוש קטיף
מרכז קטיף להנצחת מורשת גוש קטיף וצפון השומרון
אם הופרו זכויות יוצרים על ידי שימוש בתצלומים, קטעים אודיו-ויזאוליים ו\או אחרים באתר, ההפרה נעשתה בתום לב. נודה לכל מי שיודיע על טעותנו ונתקנה באופן מיידי.