כתבות המרכז
חבלי קטיף - פורים תשע"ו
עלון של קהילות גוש קטיף.
טכס הסרת הלוט בכנסת
ביוזמת יו"ר הכנסת, ח"כ יולי אדלשטיין, הוצב בכניסה למשכן הכנסת דגם מוקטן של לוגו מרכז קטיף. הלוגו עוצב ע"י האומן אהרון שבו.
מסע כיסופים ה-5
מסע חווייתי לבני נוער בכיתות י' במוסדות ישיבות ואולפנות בני עקיבא, רשת צביה, ורשת אמי"ת.
ערוץ 7 - בסימן גוש קטיף אלפי חניכים צעדו אתמול מאשקלון לאשדוד
אלפי חניכי תנועת הנוער עזרא צעדו מניצן לאשדוד
ערוץ 1 - מקדש מעט - 'חדש ימינו כקדם' קהילת גן אור בישוב באר גנים
קהילת גן אור היא הקהילה הגדולה והדומיננטית בישוב החדש באר גנים של מפוני גוש קטיף ובשנה האחרונה רוב התושבים הצליחו להשלים סוף, סוף את בניית בית הקבע שלהם בישוב החדש .במשך השנים שעברו, בסרט הם מתארים את הקושי לשמור על הלכידות הקהילתית במקום החדש בו קיימת עוד תחושת הארעיות והפיזור. כולם נושאים עיניהם בציפייה לעבר מבנה בית הכנסת החדש הנמצא בתהליך בנייה, בתקווה שהוא יצליח לאחד שוב סביבו את כולם ולהחזיר להם את מה שהם איבדו בחולות של גוש קטיף.
חדש במרכז קטיף! אלבום קטיף - אלבום ההתיישבות! מתנה מרגשת וערכית לחג!
אלבום גוש קטיף מתאר בתמונות ובמלל 35 שנות התיישבות מפוארת באחד מחבלי הארץ המדהימים והשנויים במחלוקת בארץ-ישראל: חבל עזה. בניגוד לאלבומים רבים, יפים ומרהיבים, שיצאו אחרי העקירה, אלבום גוש קטיף אינו מתמקד בגירוש ובחורבן - אלא בהתיישבות. 234 עמודי האלבום סוקרים את האחיזה היהודית בחבל עזה.
Ynet - עשור להתנתקות בבית הנשיא: "דין נצרים כדין תל אביב"
בבית הנשיא נערך ערב הוקרה לתושבי גוש קטיף וצפון השומרון. רעייתו של הנשיא ריבלין, שיושב שבעה על אחותו, הקריאה את נאומו. רבה של גוש קטיף: "היינו חומת המגן". באירוע מוצגת תערוכת צילומים של צלמי "ידיעות אחרונות" שתיעדו את חיי היומיום בגוש קטיף ואת הרגעים הקשים בפינוי
Ynet - הרב של גוש קטיף: "כולנו שרוטים עד היום"
שוב ושוב חוזר הרב יגאל קמינצקי על המשפט: "מי שלא עבר את זה, לא יבין לעולם". עשר שנים לאחר שפונה מביתו, רבו של גוש קטיף עדיין נושא את הטראומה - ומנסה למצוא מזור לכאב שלו ושל מאות מבני קהילתו: "המדינה בגדה בנו", הוא אומר. "חתכו לנו את כל הצינורות בבת-אחת"
תחומי החיים בגוש קטיף
מרכז קטיף להנצחת מורשת גוש קטיף וצפון השומרון
אם הופרו זכויות יוצרים על ידי שימוש בתצלומים, קטעים אודיו-ויזאוליים ו\או אחרים באתר, ההפרה נעשתה בתום לב. נודה לכל מי שיודיע על טעותנו ונתקנה באופן מיידי.