כתבות המרכז
אגדת גוש קטיף - פסטיבל מספרי סיפורים
בואו לשמוע את סיפורה המיוחד של ההתיישבות בחבל עזה, סיפור על חלוציות, על נחישות, חלום והגשמה שבר ותקומה במסגרת פסטיבל מספרי סיפורים בחוה"מ סוכות יום ג' 18.10.16 בשעה 18:00 בתאטרון גבעתיים.
סיכום כנס קטיף לאחריות לאומית
רשמים וסיכום של הכנס ותמונות ע"י הרב קובי בורנשטין
כתבת ערוץ 7: הביתה - שיר החזרה לגוש קטיף של אפרים מנשרי
געגועים לבית שתמיד אהבנו. אפרים מנשרי בשיר חדש 'הביתה'
ביקור משפחת פלד במרכז קטיף
לרגל יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה נשתף בסיפור ביקורה של משפחת פלד במרכז קטיף בניצן. המשפחה שכלה את בנה משה הי"ד, באירוע חבלה על טנק בו שירת בפרדסים מחוץ לנצרים.
טכס הסרת הלוט בכנסת
ביוזמת יו"ר הכנסת, ח"כ יולי אדלשטיין, הוצב בכניסה למשכן הכנסת דגם מוקטן של לוגו מרכז קטיף. הלוגו עוצב ע"י האומן אהרון שבו.
ערוץ 1 - מקדש מעט - 'חדש ימינו כקדם' קהילת גן אור בישוב באר גנים
קהילת גן אור היא הקהילה הגדולה והדומיננטית בישוב החדש באר גנים של מפוני גוש קטיף ובשנה האחרונה רוב התושבים הצליחו להשלים סוף, סוף את בניית בית הקבע שלהם בישוב החדש .במשך השנים שעברו, בסרט הם מתארים את הקושי לשמור על הלכידות הקהילתית במקום החדש בו קיימת עוד תחושת הארעיות והפיזור. כולם נושאים עיניהם בציפייה לעבר מבנה בית הכנסת החדש הנמצא בתהליך בנייה, בתקווה שהוא יצליח לאחד שוב סביבו את כולם ולהחזיר להם את מה שהם איבדו בחולות של גוש קטיף.
Ynet - עשור להתנתקות בבית הנשיא: "דין נצרים כדין תל אביב"
בבית הנשיא נערך ערב הוקרה לתושבי גוש קטיף וצפון השומרון. רעייתו של הנשיא ריבלין, שיושב שבעה על אחותו, הקריאה את נאומו. רבה של גוש קטיף: "היינו חומת המגן". באירוע מוצגת תערוכת צילומים של צלמי "ידיעות אחרונות" שתיעדו את חיי היומיום בגוש קטיף ואת הרגעים הקשים בפינוי
תחומי החיים בגוש קטיף
מרכז קטיף להנצחת מורשת גוש קטיף וצפון השומרון
אם הופרו זכויות יוצרים על ידי שימוש בתצלומים, קטעים אודיו-ויזאוליים ו\או אחרים באתר, ההפרה נעשתה בתום לב. נודה לכל מי שיודיע על טעותנו ונתקנה באופן מיידי.