כתבות המרכז
סיפור פינוי והקמה מחדש של בית הכנסת מיישוב גן אור מגוש קטיף
במסגרת צילומים לסדרת כתבות תיעודיות בערוץ הראשון העוקבות אחר סיפורם הייחודי של ששה בתי כנסת בארץ, נכלל גם סיפור חילוץ ושיקום הריסות ארון הקודש מבית הכנסת של היישוב גן אור שישב בגוש קטיף שברצועת עזה. את הסיפור מגוללת ענת יעקב בפני נשות הגוש שהגיעו להרצאה עמה במרכז קטיף שבניצן.
פעילות בר ובת מצווה במרכז קטיף בניצן
16/05/2014
במסגרת הפעילויות והסיורים שהמרכז מציע נכללת גם פעילות בר ובת מצווה המותאמת לצורכי המשפחות החוגגות ולרצונן בשילוב פעילות לימודית חווייתית בנושא ההתיישבות בגוש קטיף וצפון השומרון בדגשים על מסרים מעצימים לקראת הכניסה לעולם המבוגרים ולקבלת עול תורה ומצוות. משפחת ויזנר מנצרים בחרה לקיים את טקס בר המצווה של בנם פנחס אליהו עמנו במסגרת פעילות כזו.
הצדעה ללוחמים ביום שחרור השומרון
"חלקת השדה"- מרכז סיור ולימוד אלון מורה בחר לציין את יום שחרור ירושלים בדרך מיוחדת ולחלוק כבוד ללוחמים במלחמת ששת הימים במרחב השומרון! הפעילות בשיתוף מרכז להנצחת מורשת גוש קטיף וצפון השומרון.
כנס מחקרי יהודה ושומרון
הכנס ה-24 למחקרי יהודה ושומרון ייערך ביום חמישי י"ד בסיוון, 12-6-14 באוניברסיטת אריאל. הכנס נערך במסגרת שבוע הנאמנים של אוניברסיטת אריאל
פרופ' דורי לאוב בביקור במהלך חול המועד
פרופ' לאוב הוא מומחה עולמי בתחום חקר הטראומה.
מסע כיסופים תשע"ד
גם השנה התקיים מסע כיסופים המסורתי. 2,500 תלמידים ותלמידות מרשת "צביה" וממרכז ישיבות בני עקיבא צעדו בליל חורף קר בעקבות סיפור גוש קטיף.
טקס קביעת מזוזה במרכז המבקרים החדש בניצן
שש שנים עברו מאז שחוקקה הכנסת את חוק מורשת גוש קטיף וצפון השומרון, אשר מכוח חוק זה הוקם מרכז קטיף, להנצחת מורשת גוש קטיף וצפון השומרון אשר בניצן. אתמול (ג') נערך טקס קביעת מזוזה במרכז המבקרים החדש במקום שנפתח רק לאחרונה.
השגרירים הזרים התרגשו בביקור במרכז קטיף בניצן!
אורחים לא שגרתיים במרכז להנצחת מורשת גוש קטיף וצפון השומרון שבניצן.
תחומי החיים בגוש קטיף
דף הבית
אם הופרו זכויות יוצרים על ידי שימוש בתצלומים, קטעים אודיו-ויזאוליים ו\או אחרים באתר, ההפרה נעשתה בתום לב. נודה לכל מי שיודיע על טעותנו ונתקנה באופן מיידי.