• 35 שנים ב – 3 דקות האם אפשר להכניס 35 שנות חיים בסרטונים של 3 דקות? ודאי שלא.

  להרחבה
 • מסע כיסופים התקיים זו השנה הרביעית מפגיש אלפי בני נוער בני כיתות י' מכל הארץ עם סיפור גוש קטיף, עם החורבן ועם המשך החיים שלאחר חורבן הגוש. היה מרגש!

  להרחבה
 • הארכיון הוא הבסיס לכל הסיפור עברו של גוש קטיף. בארכיון: מסמכים, קטעי עיתונות, סרטים, תמונות,פרסומים ומוצגים ויזואליים

  להרחבה
 • במרכז המבקרים בניצן אפשר לקיים סיור חוויתי הכולל צפייה בסרטים ייחודיים ובמיצגים אמנותיים פרי עבודתן של תושבות גוש קטיף. ההדרכה מתבצעת ע"י תושבי הגוש המשלבים בהדרכה את סיפורם האישי והאותנטי.

  להרחבה
 • סקירת הפעילויות החינוכיות לציון יום גוש קטיף במערכת החינוך

  להרחבה
כתבות המרכז
מסע כיסופים ה-4 תשע"ה
מסע כיסופים התקיים זו השנה הרביעית מפגיש אלפי בני נוער בני כיתות י' מכל הארץ עם סיפור גוש קטיף, עם החורבן ועם המשך החיים שלאחר חורבן הגוש. היה מרגש!
כתבת ערוץ 7 - הנשיא בניצן: טראומה לא נמחקת בעשור
הנשיא ה-10 של מדינת ישראל מר ראובן ריבלין הגיע ביום ראשון האחרון לביקור במרכז להנצחת מורשת גוש קטיף וצפון השומרון ואף הדליק עמנו נרות חנוכה. בדברים שנשא במעמד המרגש שיתף בזיכרונות חוויותיו האישיות מביקוריו בישובי הגוש לאורך השנים.
חנוכה במדרשת השומרון
הזמנה לחוויית חנוכה במדרשת השומרון! בשיתוף עם המרכז להנצחת מורשת גוש קטיף וצפון השומרון...הגיעו בהמוניכם!
הקרנה נוספת של הסרט 'בין שמיים לחול' העוסק בקהילת נצרים
לאור הביקוש הרב יקיים מרכז קטיף הקרנה שנייה של הסרט 'בין שמיים לחול' - הקדימו להירשם!
סיקור יום עיון בנושא "בין גוש קטיף לצוק איתן'
מרכז למורשת גוש קטיף בניצן מציג את סיקור יום העיון בנושא "בין גוש קטיף לצוק איתן' סוגיות בתחום חוסן וביטחון לאומיים.ומשא ומתן עתידי.
אירוע 9 שנים לעקירה
מרכז קטיף, להנצחת מורשת גוש קטיף וצפון השומרון, ערך אמש את הטקס הממלכתי לציון 9 שנים לעקירה מגוש קטיף במרכז בגין בירושלים. האירוע התקיים השנה בסימן עשור ל"שרשרת האנושית". באירוע נשאו דברים שר הפנים ח"כ גדעון סער וראש העיר ירושלים ניר ברקת.
פעילות בר ובת מצווה במרכז קטיף בניצן
16/05/2014
במסגרת הפעילויות והסיורים שהמרכז מציע נכללת גם פעילות בר ובת מצווה המותאמת לצורכי המשפחות החוגגות ולרצונן בשילוב פעילות לימודית חווייתית בנושא ההתיישבות בגוש קטיף וצפון השומרון בדגשים על מסרים מעצימים לקראת הכניסה לעולם המבוגרים ולקבלת עול תורה ומצוות. משפחת ויזנר מנצרים בחרה לקיים את טקס בר המצווה של בנם פנחס אליהו עמנו במסגרת פעילות כזו.
תחומי החיים בגוש קטיף
מרכז קטיף להנצחת מורשת גוש קטיף וצפון השומרון
אם הופרו זכויות יוצרים על ידי שימוש בתצלומים, קטעים אודיו-ויזאוליים ו\או אחרים באתר, ההפרה נעשתה בתום לב. נודה לכל מי שיודיע על טעותנו ונתקנה באופן מיידי.